Πέρασε από τον Άγιο Γεώργιο ο Α.Ο. Μύτικα, 1-2 τον Ηρακλή!

Ο Α.Ο. Μύτικα με ανατροπή στο δευτερο ημίχρονο κέρδισε 1-2 μέσα στον Άγιο Γεώργιο τον Ηρακλή  στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου και του Α.Ο. Μύτικα δε ξέχασαν τον άτυχο Σόνι Μανέ τιμώντας τη μνήμη του πριν την έναρξη του μεταξύ τους αγώνα.

Στο 19΄ ο Κώστας Κολιός εκανε το 1-0 για τον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου που ηταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 26΄ ο Α.Ο. Μύτικα έμεινε με δέκα παίκτες όταν ο τερματοφύλακας Νόβας  είδε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Καλογέρη.

Στο 51΄ ο Ηρακλής έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κίτσιου Π. με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 77΄ η ομάδα του Τάκη Κωστή ισοφάρισε με τον Ράμμο και στο 89΄ ο Γερασίμου διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Κέφης-Λαϊνάς

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου (Χρήστος Γάκης): Χρήστου, Suku, Ζάβαλης (90΄ Γεωργίου), Ρίζος Β., Ρίζος Α., Κίτσιος Π. (83΄Κωστάκος), Κίτσιος Π., Πάνου, Κολιός Κ., Κολιός Α., Έξαρχος.

Α.Ο. Μύτικα (Τάκης Κωστής): Νόβας Τ., Νίτσας Χ., Κουκάι, Νιχωρίτης, Νόβας Α., Ράμμος, Γερασίμου (90΄ Φαρμάκης), Βρύωνης, Μπακόλας (29΄ Ράπτης), Bardahaj (78΄ Νίτσας Γ.), Βερύκιος (66΄ Βέρμπης).