Πέρασε από το Νυδρί ο ΠΑΣ Σφακιώτες, 2-1 τον Οδυσσέα

Σπουδαίο «διπλό» πήρε στο Νυδρί ο ΠΑΣ Σφακιώτες που επικράτησε με 1-2 του Οδυσσέα για την 15η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας.

Στο 36΄ ο Παππάς έκανε το 0-1 για την ομάδα του Αλέξανδρου Βλασσόπουλου που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 62΄ ο Κτενάς διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ Σφακιωτών.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν να μειώσουν το σκορ στο τελικό 1-2 με τον Γαζή στο 92ο λεπτό.

Ο Οδυσσέας Νυδριού τέλειωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες καθώς στο 87΄ ο Ρκατσίνας είδε την κόκκινη κάρτα του κ. Ρούσου.

Διαιτητής: Ρούσος

Βοηθοί: Φραγκούλης-Λάζαρης

Οδυσσέας Νυδριού (Χρήστος Βάννας): Καταγής Γ., Γαζής Ν., Μουρεχίδης, Καταγής Λ., Βουλγαρίδης (85΄ Καρτάνος), Βάννας, Βερύκιος (46΄ Φερεντίνος), Ρεκατσίνας, Σταύρου, Ζάτσε, Χατζής (77΄ Γαζής Ι.).

ΠΑΣ Σφακιώτες (Αλέξανδρος Βλασόπουλος): Παπανικολάου, Λάζαρης Ε., Μακρυμανώλης, Νάνος-Βερύκιος, Σκέμπης (90΄ Χαγιάννης), Ιασωνίδης, Καρελής, Παππάς, Μονόλιθος, Κτενάς (68΄ Λιόλιος), Κρητικός (71΄ Μπεΐνας, 86΄ Καρτάνος).