Πέρασε (2-3) από την Ηγουμενίτσα ο Απόλλων Πόντου

Ο Απόλλων Πόντου νίκησε εκτός έδρας τον Θεσπρωτό με 3-2 και ανέβηκε στους έξι πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους τρεις πόντους.

Γεμάτο γκολ, φάσεις και θέαμα το πρώτο ημίχρονο. Στο 28′ λεπτό, ο Κωστίκας για τον Απόλλωνα Πόντου με δυνατό σουτ έκανε το 1-0. Δύο λεπτά πιο μετά (30′ λεπτό), ο Μπονίγια για τον Θεσπρωτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντίνου έκανε το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-1 στο τέλος του ημιχρόνου χάρη στα γκολ του Λαμπίρη στο 34′ λεπτό με το σουτ μέσα στην περιοχή και του Εσάλο στο 40′ λεπτό με δικό του δυνατό σουτ.
Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα στα επόμενα λεπτά και είχαν διπλή ευκαιρία στο 60′ λεπτό με τον Οικονομίκο και τον Μπονίγια, ενώ στο 72′ λεπτό, ο Οικονομίκος δεν κατάφερε να νικήσει τον Πίτκα σε τετ-α-τετ. Ο Θεσπρωτός μείωσε σε 3-2 με το γκολ του
Τρομπούκη με πλασέ στο 85′ λεπτό. Ο Απόλλων Πόντου νίκησε εκτός έδρας τον Θεσπρωτό με 3-2.

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Ντόντης, Μαρτίνες, Ρίζος, Τρομπούκης, Μίγγος, Πέρεζ, Μπίκας, Δρίτσας, Κωνσταντίνου, Μπονίγια

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Αμαραντίδης, Τζαλόσι, Μουμίν, Καλαϊτζίδης, Αμπουντού, Καλογέρης, Λαμπίρης, Σαμπανίδης, Κωστίκας, Μπελεβώνης

πηγή: liganews.gr

Πηγή φωτογραφίας: theball.gr