Πήρε την νίκη ο Ιωνικός επί του Τηλυκράτη Λευκάδας (φωτογραφίες)

Ο Ιωνικός νίκησε εντός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 1-0 και ανέβηκε στους επτά πόντους, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στους τρεις πόντους.

Ο Ιωνικός πολύ γρήγορα με γκολ του Οικονομίδη στο 5′ λεπτό, πήρε το προβάδισμα. Στο 36′ λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρια με την κεφαλιά του Ζάχαβι και με το σουτ του Γιακουμάκη. Ο Ιωνικός είχε τον πρώτο λόγο και προηγήθηκε με 1-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ιωνικός διατήρησε το προβάδισμα του στα επόμενα λεπτά και νίκησε εντός έδρας τον Τηλυκράτη Λευκάδας με 1-0.

Ιωνικός (Σίμος): Κότνικ, Τζανακάκης (72′ Ιμεραλιλάι), Σόουζα, Ζάχαβι, Γκοράνοφ (72′ Τασουλής), Κάνκολα, Οικονομίδης, Λινάρδος (61′ Γκαρντάφσκι), Ντε Βινσέντι, Γιακουμάκης, Ζοάο Σίλβα (72′ Ντάουτα).

Τηλυκράτης Λευκάδας (Παντζιαράς): Παρδαλός, Ανδρέου, Τακίδης, Κωστόπουλος, Ρίζος (61′ Νιφορόπουλος), Σπανουδάκης, Ζδράβος, Τεγούσης, Μπελεβώνης, Περιστέρης (61′ Κόκκορης), Ντοναλντόνι.

πηγή: liganews.gr