ΠΑΣ Αχέρων – Εθνικός Σκουλικάδου 2-1: Μόνος πρώτος και αήττητος, ένα ημίχρονο ήταν αρκετό

Ο ΠΑΣ Αχέρων πήρε τη νίκη απέναντι στον Εθνικό Σκουλικάδου για την 6η αγωνιστική της Γ΄ Εθνική στο Καναλάκι.

Ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει με 2-1 τον Εθνικό Σκουλικάδου.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έχασαν πολλές ευκαιρίες για γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν με αμυντική διάταξη να διατηρήσουν ανέπαφη την εστία τους, κάτι που τελικά δεν κατάφεραν.

Η ομάδα του Βαγγέλη Τζιάρρα προηγήθηκε στο 19’ με κεφαλιά του Βέρμπη μετά από κόρνερ του Βασιλειάδη.

Στο 28’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με γκολ που πέτυχε ο Νικολακόπουλος με πέναλτι.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Καπίας με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κυριακή διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Τσοπλάκος (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Γαλανόπουλος– Τάκος Χρήστος (Αιτωλοακαρνανίας)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Βαγγέλης Τζιάρρας): Βλάχος, Βασιλειάδης (77′ Κωνσταντίνου), Φράγκος, Καπίας, Παπανίκου, Ζδράβος, Κυριάκης (68′ Εμβραΐζογλου), Πότσης (61’ Κωσταμένας), Ντατίδης, Γεωργίου (68′ Τσούτσης), Βέρμπης (77′ ροβινας).

Εθνικός Σκουλικάδου (Στάθης Καραμαλίκης): Χατζηλάρι, Νικολακόπουλος, Γκέρσιν, Λιβέρης, Μούστα, Μπλάτσιος, Βαλάντης (60′ Αγαλιώτης), Τραγουδάς (67΄ Πλέσσας), Μαρούδας, Μεταξάς (35’ λ.τρ. Κάρδαρης), Κακολύρης.