ΠΑΣ Πρέβεζα – Πανλευκάδιος 0-2: Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο απέδρασε από την Πρέβεζα

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανλευκάδιος κατάφερε και πήρε ένα μεγάλο διπλό και τους τρεις πόντους από την έδρα του ΠΑΣ Πρέβεζα ο οποίος είναι πλέον τρίτος στην βαθμολογία μετά και την νίκη του Θριάμβου Λούρου απέναντι στον Οδυσσέα Νυδριού.

Τα πρώτα 45 λεπτά πέρασαν χωρίς να καταφέρει καμία ομάδα να σκοράρει και έτσι πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα μέσα σε διάστημα 3 λεπτών ο Πανλευκάδιος καθάρισε το ματς.

Στο 81′ με μακρινό σουτ του Κώστα ο Πανλευκάδιος παίρνει το προβάδισμα ενώ στο 83′ μετά από σουτ του Καβαλάρη, η μπάλα κόντραρε στον Ξένο και κατέληξε στα δίχτυα του Παναγιωτίδη.

Διαιτητές: Ρούσος Ν.
Βοηθοί: Τσόγκας Α., Στρακαντούνας Ν.,
Παρατηρητής: Δράκος Ι.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Χρήστος Παπαζώης): Παναγιωτίδης, Καραγιώργος, Γεωργαλής, Τριάντος, Τσόκας, Τουλκερίδης, Ξένος, Σκαμνέλος, Μπαλής (70′ Στεμπάρι), Πόποτας (76′ Μπαρντάι), Johansen (84′ Μερντζάνι).

Πανλευκάδιος (Γιώργος Κατηφόρης): Κώτσης, Κώστας, Σουλιώτης, Νάστος, Καβαλάρης, Γαζής (89′ Φιλίππου), Κόκκαλης (89′ Στεργιώτης), Μπαλί, Κουμπής (78′ Γλενής), Perez Morales (67′ Μεϊντάνης), Βεργίνης.