ΠΑΣ Πρέβεζα-ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου 2-1: Νίκη με ανατροπή

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα πέτυχε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου στο «Αθανασία Τσουμελέκα», μπαίνοντας με το δεξί στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής 2020-2021.

Στο 31′ μετά από σέντρα του Βασίλα ο Καβαλλάρης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καραπιπέρη και έκανε το 0-1 για τον ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 49′ ο Ντάνι Σίλβα μετά από πάσα Γιόχανσον ισοφάρισε για την ομάδα του Άγγελου Μπέκα.

Στο 69΄ ο ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Τζαμαλή με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 71′ ο  Κωσταμένας μετα απο πάσα του Σιδέρη διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Μπαΐλης

Βοηθοί: Φραγκούλης – Νάστος

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Καραπιπέρης, Βασιλείου, Ορφανός, Βραχνός, Ελίας, Κάγια (46′ Γιόχανσον), Ντάνι Σίλβα (72′ Τσολακίδης), Φερεντίνος, Ντοματάς (34′ Σιδέρης), Σακκάς, Κωσταμένας (86′ Κώστας).

ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου (Ηρακλής Στασινός): Καραγκούνης, Κοσυφαρίνης, Βασίλας, Κοκώνης Ε., Πρέντζας (81′ Λιότσος), Κυριαζόπουλος (68′ Μακρής), Τσιούνης Α., Τζαμαλής, Μπαρλαγιάννης, Καβαλλάρης, Τσιούνης Π (75′ Κοκώνης Κ.).