ΠΑΣ Πρέβεζα – Απόλλων Πάργας 3-3: Απίστευτο παιχνίδι με έξι γκολ αλλά κανέναν νικητή

Ένα από τα καλύτερα φετινά παιχνίδια της Α’ κατηγορίας έγινε σήμερα στο «Αθανασία Τσουμελέκα» ανάμεσα στον ΠΑΣ Πρέβεζα και τον Απόλλων Πάργας με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με το… αγγλικό 3-3!

Ο Απόλλων Πάργας προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με γκολ του Παπαρούνα.

Η ομάδα του Άγγελου Μπέκα ισοφάρισε στο 21΄ με τον Μπαρλαγιάννη και στο 24΄ ο Γεωργάκης έκανε το 1-2 για τον Απόλλωνα Πάργας.

Στο 40΄ ο Μπαρλαγιάννης έκανε το 2-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα, με τον Corentin να στέκεται άτυχος, αφού το σουτ που έκανε στο 48ο λεπτό βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 59΄ ο Μπαρλαγιάννης με το τρίτο του προσωπικό γκολ στον αγώνα έκανε το 3-2 και στο 85΄ ο Πάκος διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Διαιτητής: Μπαΐλης

Βοηθοί: Κωνσταντίνου – Πάτσης

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Κώτσης, Σκαμνέλος, Τσάτσος, Καραγεώργος, Κώστας, Βασιλείου, Johansen (87΄ Πόποτας), Ερικ, Σιδέρης (75΄ Τριάντος), Καββαλάρης, Μπαρλαγιάννης (90΄ Μερτζάνι).

Απόλλων Πάργας (Λευτέρης Βέρμπης): Κωνσταντάκος, Ζαφείρης (61΄ Παππάς), Κουλούρης (82΄ Αναστασίου), Διαμάντης, Πάκος, Γεωργάκης, Τουρμουσόγλου, Ιωακειμίδης, Γκόλιας, Παπαρούνης, Μπέλλος.