Σπουδαία νίκη για τον Αετό Αγιάς, 2-1 τον Απόλλωνα Πάργας!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Αετός που επικράτησε στο γήπεδο της Αγιάς με 2-1 του Απόλλωνα Πάργας.

Στο 42΄ ο Θανάσης Βέκιος έκανε το 1-0 για την ομάδα του Γιώργου Μουστάκα που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 56΄ ο Αετός Αγιάς έμεινε με δέκα παίκτες καθώς ο Μπέλλος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 68΄ ο Θοδωρής Ζήσης με σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Αετού Αγιάς και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γιάννης Γκόλιας διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Κέφης  – Καούρης

Αετός Αγιάς (Γιώργος Μουστάκας): Παπαγεωργίου, Γκουλιούμης, Φίλιος Γ. (90΄ Λιάλιας), Κίτσος, Goga, Μπέλλος, Ζήσης (78΄Φίλιος Π.), Μουτσάι (90΄ Πάντος), Βασίας, Βέκιος (69΄Δέσκας), Λιάλιος (69΄Τσούμαλης).

Απόλλων Πάργας (Αλέκος Βάσι): Παπανικολάου, Κώτσιας (81΄ Ντίσος), Παππάς Ε., Διαμάντης, Μάρκος, Κύργιος (63΄ Βάσιος), Παππάς Δ. (60΄ Σουλιώτης), Παππάς Σ., Γκόλιας, Λάμπρου, Ιωακειμίδης.