Σπουδαία νίκη ο Κεραυνός Θεσπρωτικού, 3-2 την Φορτούνα Βαλανιδοράχης

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη, πέτυχε o Κεραυνός Θεσπρωτικού, καθώς για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος, επικράτησε με 3-2 της Φορτούνας Βαλανιδοράχης στο «Κατερίνα Θάνου».

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Ελέζι με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 1-0 για την ομάδα του Αντώνη Κολιού.

Στο 57΄ ο Μιχάλης Ντέτσικας με ατομική προσπάθεια και σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Δυο λεπτά αργότερα ο Ντέτσικας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 3-0.

Το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια η ομάδα του Σάκη Τζίμα ήταν να μειώσει σε 3-2 με δυο γκολ του Θεόφιλου Σούπε στο 86΄ και στο 89΄.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Κέφης-Λαϊνάς

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός): Βάσιος, Σάκκος (16΄λ.τρ. Ναστούλης Ι.), Ντάφλος, Μπάκας, Παπαδήμας, Ναστούλης Ν., Ελέζι, Τζαφέρης (74΄ Κάτσενος), Μπόμπορης, Πανούσης, Ντέτσικας (66΄ Ντίσιος).

Φορτούνα Βαλανιδοράχης (Σάκης Τζίμας): Corodeni, Μήτος-Κώτσης Α., Μήτος-Κώτσης Ι. (16΄ λ.τρ. Γεωργίου), Τζίμας (60΄ Kofsha), Τσαβέλης, Κολιός, Παππάς, Παπαδόπουλος (60΄ Xhevdet), Νόνας, Σούπε, Ευθυμίου(60΄ Ζιάκας).