Στα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣ Θεσπρωτίας το Σούλι Παραμυθιάς

Υπό καταρρακτώδη βροχή στην Παραμυθιά, Σούλι και Θύαμις έδωσαν έναν πολύ δυνατό αγώνα στο «49 Πρόκριτοι» με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που πήραν τελικά την πρόκριση.

Ο επαναληπτικός επαναξεκίνησε από το 21ο λεπτό (0-0 το συνολικό σκορ μέχρι εκείνη τη στιγμή).

Οι παραμυθιώτες μπήκαν δυνατά στο β΄ημίχρονο, δημιούργησαν φάσεις στο ξεκίνημα, φτάνοντας τελικά στο γκολ στο 55΄ .

Ο Νούγιας μπήκε στην περιοχή από αριστερά «φτιάχνοντας» το τέρμα για τον επερχόμενο Β.Μώκο που με πλασέ έκανε το 1-0.

Το Καστρί λίγο έλειψε να απαντήσει αμέσως, αλλά το φάουλ του Κ.Βάσιου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Ελευθεριάδη.

Το ματς απο εκεί και πέρα άνοιξε με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ, ο Θύαμις για την ισοφάριση και το Σούλι για να κλειδώσει την υπόθεση πρόκριση.

Οι φιλοξενούμενοι άσκησαν πίεση στους αντιπάλους τους στο τελευταίο 15λεπτο σε μια ύστατη προσπάθεια για το 1-1.

Στο 90΄, σε μια από τις αντεπιθέσεις της Παραμυθιάς, ο Ντόκος σημάδεψε με πλασέ το κάθετο δοκάρι.

Ο Θύαμις έφτασε μια ανάσα από την πρόκριση στο 94΄ αλλά το σουτ του Δ.Βάσιου πέρασε ελάχιστα άουτ, με το τελικό 1-0 να φέρνει το Σούλι στους 4 να αντιμετωπίζει σε διπλα παιχνίδια τον Θεσπρωτό.

πηγή: theball.gr