Τρία γκολ σε ένα πεντάλεπτο ο Εθνικός και 2-3 την Δόξα Ωρωπού!

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας επιβλήθηκε με 3-2 της Δόξας στον Ωρωπό στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας κατάφερε να πάρει τη νίκη στον Ωρωπό επί της Δόξας με 3-2, χάρη σε ένα μαγικό 5λεπτο στο πρώτο ημίχρονο, όπου σημείωσε τρία γκολ.

Στο 31ο λεπτό άνοιξε το σκορ με το σουτ του Τσιάπι που κόντραρε, η μπάλα άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κάππα για το 1-0.

Στο 33΄ ο Λάκκας με κεφαλιά έκανε το 0-2 για τον Εθνικό μετά από σέντρα του Σιδηρόπουλου.

Στο 36΄ ο Σιδηρόπουλος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάππα και έκανε το 0-3 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 84΄ ο Μαντούσης μείωσε σε 1-3 και στο 89΄ ο Ανδρέας Κολιός με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Αναγνωστάκης – Στρακαντούνας

Δόξα Ωρωπού: Καππάς, Κροκίδας, Μπάκας, Σπυράκος Χ. (71΄ Ναστούλης Ι.), Ντάλας, Σπυράκος Σ. (84΄ Πέτσας), Μαντούσης, Κονάκης, Σιαμέτης (56΄ Κολιός Ν.), Κολιός Α., Λιόντης (46΄ Τζαφέρης).

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Βαρέλης, Νικηφορίδης (76΄ Ιωάννου), Πάνου Α., Πάνου Κ., Δερβίλης (71΄ Καλιακάτσος), Χούσος, Νίκου (63΄ Σταμούλης), Λάκκας (63΄ Μπεζεβέγκης), Σιδηρόπουλος (71΄ Παππάς), Γυφτοκώστας, Τσιάπι.