Τρίτη νίκη ο Αμβρακικός Βόνιτσας, 2-1 τον Εθνικό Φιλιππιάδας

Την τρίτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Εθνικός Φιλιππιάδας, αυτή την φορά εντός έδρας, με 2-1 επί του Εθνικού Φιλιππιάδας για την 3η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Στο 7ο λεπτό με πλασέ ο Σταύρου έκανε το 1-0 για τον Αμβρακικό Βόνιτσας που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 66΄ ο Ιασωνίδης με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα του Αμβρακικού Βόνιτσας.

Στη συνέχεια το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ σε 2-1 στο 86ο λεπτό με σουτ του Νίκου.

Διαιτητής: Μπαΐλης

Βοηθοί: Φραγκούλης-Αναγνωστάκης

Αμβρακικός Βόνιτσας (Τάκης Κονιδάρης-Τάσος Χατζάρας): Τρανουλίδης, Σπανός (56΄ Γεωργαλής), Φέτσης, Ιωάννου, Μπάτσος, Ιασωνίδης, Χότζας (77΄ Καρασαββίδης), Χαϊδάκης, Τριαντακωνσταντής, Ορφανός (87΄ Πάτσης), Σταύρου.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Αδριανός Παππαδήμας): Βαρέλης, Παπανίκου (63΄ Korreshi), Σαραντάρης (27΄ Παππάς), Μπεζεβέγκης, Καλιακάτσος (63΄ Σταμούλης), Γούλας, Νίκου, Χρηστογιάννης, Κολιός, Τσιάπι (53΄ Νάστος), Μιχάλης (27΄ Λαϊνάς).