Φιλική νίκη με 3-0 του Απόλλωνα Πάργας επί του Θεσπρωτού

Ο Απόλλων νίκησε το Σάββατο τον Θεσπρωτό, με 3-0 στην Πάργα στο πιο δυνατό έως τώρα παιχνίδι προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν στη Γ΄ Εθνική.

Στο 28ο λεπτό ο Παπαρούνας με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσιμόπουλου και έκανε το 1-0 για τον Απόλλωνα που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 68΄ ο Αλέξανδρος Μπέλλος με ατομική προσπάθεια και πλασέ έκανε το 2-0 για την ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη.

Ο Ράμμος στο 85΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Απόλλων Πάργας (Λευτέρης Βέρμπης): Κωνσταντάκος, Κωνσταντίνου, Σαράκης, Πάκος, Διαμάντης, Κύργιος, Βασιλείου, Γεωργάκης, Παπαρούνας, Μπέλλος Χ., Μπέλλος Α.

Αγωνίστηκαν και οι Αναστασιάδης, Ζέρης, Σκάρπος, Κωσταμένας, Γκολάκου, Ράμμος, Πόγιας, Κουλούρης, Σάκκος.

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Τσιμόπουλος, Βασιλάκης, Διγκόζης, Δρίτσας, Κωνσταντίνου, Μίγγος, Μπίκας, Ρίζος, Σεμερτζάκης, Bonilla Tomas, Lucas Valente.

Αγωνίστηκαν και οι Αδαμάκης, Ερτορουλ, Γώγος, Λύγκας, Μπότσαρης, Ντόντης, Πανταζέλος, Παππάς, Τρομπούκης, Martinez Μolnar, Καρίμ.