Φιλική νίκη της Λευκίμμης στην Ηγουμενίτσα επί του Θεσπρωτού με 2-1

Φιλική νίκη επί του Θεσπρωτού με 1-2 πέτυχε το Σάββατο (18/8) στην Ηγουμενίτσα η ΑΕ Λευκίμμης.

Ο Θεσπρωτός ηττήθηκε με 1-2 στο Στάδιο Ηγουμενίτσας από την Α.Ε. Λευκίμμης στο δεύτερο του φιλικό προετοιμασίας.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Κυπτίου 0-1, ο Θεσπρωτός ισοφάρισε με τον Ευθυμίου για να πάρει εκ νέου το προβάδισμα η Λευκίμμη με τον Βαρούχα να διαμορφώνει το τελικό 1-2.

Ο Θεσπρωτός πάρα την ήττα ήταν αρκετά καλός, δημιούργησε και έχασε παρά πολλές ευκαιρίες ειδικά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ενώ είχε και τρία δοκάρια.

Από την άλλη πλευρά η Λευκίμμη έδειξε παρά πολύ καλά στοιχεία μεσοεπιθετικά διαθέτοντας στην σύνθεση της πολλοίς ποιοτικούς ποδοσφαιριστές και σίγουρα θα είναι από τις ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν στο φετινό πρωτάθλημα.

Θεσπρωτός (Μουρούτης): Κωνσταντάκος, Κατσέλης Γ.τ.Μ., Σταυρίδης, Κωνσταντίνου Ε., Κωνσταντίνου Β., Μπέρτσος, Ευθυμίου, Γώγος, Μπίκας, Λάμπρου, Γκόλιας.

Αγωνίστηκαν και οι: Μούτσιος, Πανταζής, Πέντσας, Ρούμπης, Μητσέλος και Σουλιώτης

Α.Ε.Λευκίμμης (Μαγκαφίνης): Γκαρόζης, Βούλγαρης, Γραμμένος, Παπαδόπουλος Α. Παπαδόπουλος Δ., Κιοσσές, Λίμα, Μητσόπουλος, Τσόφλιος, Κυπτίου, Σελμανάι,

Αγωνίστηκαν και οι: Γαστεράτος, Βλάχος, Τσεβανέδης, Παναγιωτίδης, Βλάσσης, Γράντος, Βαρούχας, Τρεπεκλής και Στέρεφ.

πηγή: theball.gr