Φιλική νίκη του Θρίαμβου Λούρου κόντρα στον Εθνικό

Φιλική νίκη με σκορ 4-1 πέτυχε ο Θρίαμβος Λούρου επί του Εθνικού Φιλιππιάδας, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Και οι δύο προπονητές ο Βλάσης Ναστούλης και ο Αδριανός Παπαδήμας έκαναν δοκιμές και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα.

Μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα ο Τσιάπι με κεφαλιά μετά από φάουλ του Χριστογιάννη έκανε το 0-1 για τον Εθνικό.

Στο 12΄ σέντρα σουτ του Κατσιγιάννη στο οριζόντιο δοκάρι του Παναγιωτίδη.

Ο Θρίαμβος Λούρου ισοφάρισε στο 18΄ με σουτ του Γεωργίου και στο 22΄ η ομάδα του Βλάση Ναστούλη είχε και δεύτερο δοκάρι στον αγώνα με τον Ζάκκα.

Στο 26΄ ο Γεωργίου με πέναλτι έκανε το 2-1 για τον Θρίαμβο Λούρου που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 59΄ ο Εθνικός είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά το πλασέ του Τσιάπι σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Μπακόλα.

Ο Χαλάστρας με δυο προσωπικά γκολ στο 74΄ και 79΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Διαιτητής: Αναγνωστάκης

Βοηθοί: Παππάς-Νίκου

Θρίαμβος Λούρου (Βλάσης Ναστούλης): Μπακόλας, Μπάχα, Ζιώγκας, Πάνου, Κούσης, Τουλκερίδης, Ζάκκας, Τσίρος, Μήτσος, Γεωργίου, Κατσιγιάννης.

Αγωνίστηκαν και οι: Δήμας, Χαλάστρας, Λιόντης, Βαλάρης, Κατσαντώνης, Σερτάρι, Κάππας, Καλέσιος.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Αδριανός Παπαδήμας): Παναγιωτίδης, Κίτσιος Χ., Κίτσιος Γ., Δερβίλης, Μπεζεβέγκης, Παπανίκου, Τσιάπι, Χριστογιάννης, Λαϊνάς, Κολιός Ν., Μιχάλης.

Αγωνίστηκαν και οι: Ραμάι Μ., Πάνου, Παππάς, Κολιός Δ.