Φιλική νίκη 3-0 του Εθνικού Φιλιππιάδας στο Κομπότι

Ακόμη μια καλή εμφάνιση για τον Εθνικό Φιλιππιάδας και νίκη με 3-0 επί του Σκουφά στο Κομπότι!

Τη δεύτερή του νίκη σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια, πέτυχε ο Εθνικός Φιλιππιάδας που αντιμετώπισε σήμερα το απόγευμα, στο γήπεδο του Κομποτίου, τον Σκουφά, κερδίζοντας 3-0.

Οι «κυανόλευκοι» πέτυχαν τα δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη ενώ είχαν και δυο δοκάρια, με τον Δημήτρη Μπαλάφα να δίνει χρόνο σε όλους τους παίκτες του.

Στο 15ο λεπτό ο Κολιός έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Τσάπαλη.

Στο 21΄ ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στον αγώνα, όταν ο Μπότσαρης έδωσε στον Κολιό ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 26΄ δεύτερο δοκάρι στον αγώνα για τον Εθνικό με τον Μπότσαρη.

Το 0-2 για τους «κυανόλευκους» έγινε στο 30΄ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Κολιού μετά από πάσα του Νίκου.

Στο 60΄ ο Γιάννος με σουτ μετά από πάσα του Μπότσαρη διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Σκουφάς Κομποτίου (Θοδωρής Μπαλάτσας): Τσάπαλης, Παπαγιάννης, Κώτσης, Κασελούρης Π., Χεμπέγια, Νάσο, Ντάβανος, Μαλτέζος Φ., Μαλτέζος Γ., Μασκλαβάνος, Ζαχαράκης.

Αγωνίστηκαν και οι Σιατής, Μπούργος, Στράτος, Κασελούρης Κ.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Δημήτρης Μπαλάφας): Μπακοχρήστος, Κίτσιος Χ., Λύτος, Παπαρούνης, Πάνου, Δημουλάς, Γούλας, Νίκου, Κολιός, Τσιάπι, Μπότσαρης.

Αγωνίστηκαν και οι Κίτσιος Γ., Μέτος, Γιάννος, Βαρέλης, Μαρκόπουλος και Ιωάννου.