Νίκη με ανατροπή για ΠΑΣ Πρέβεζα στο φιλικό με Θρίαμβο Λούρου

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα πέτυχε φιλική νίκη απέναντι στον Θρίαμβο στον Λούρο με ολική ανατροπή στο σκορ, από 2-0 του πρώτου ημιχρόνου σε 2-3 τελικό.

Το σκορ άνοιξε στο 14′ ο Γιώργος Κολιός με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γεωργόπουλου για να διπλασιάσει το προβάδισμα των γηπεδούχων ο Γεωργίου στο 30΄.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα  πέτυχε την ανατροπή στην επανάληψη χάρη σε δυο τέρματα του  Μπαρλαγιάννη στο 54′ και στο 68΄ και του Βασιλείου με πέναλτι στο 63΄.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο ΠΑΣ Πρέβεζα είχε δοκάρι με τον Καβαλλάρη.

Διαιτητής: Αναγνωστάκης

Βοηθοί: Ζώτος – Παππάς

Θρίαμβος Λούρου (Μάκης Δήμας): Καραπιπέρης, Πρέντζας, Γεωργόπουλος, Γκίνη, Δήμας Χ., Κόλλινς, Σιώρος, Γεωργίου, Δάσκαλος, Κούσης, Κολιός Γ.

έπαιξαν και οι Σάκκος, Ζάκκας και Σούρδης

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Κώτσης, Τσάτσος, Μπαρλαγιάννης, Καραγιώργος, Κώστας, Ντόντης, Κορεντίν, Ερικ – Κουέλμε, Σιδέρης, Καβαλλάρης, Βασιλείου.

έπαιξαν και οι Πανταζής, Χήτος, Ράμμος, Σκαμνέλος, Στεμπάρη, Παπαγεωργίου και Κιόσγια