Εύκολα η ΑΕ Καραϊσκάκης 3-0 τον Ρήγα Φεραίο

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η ΑΕ Καραϊσκάκης η οποία επικράτησε άνετα του Ρήγα Φεραίου στο δημοτικό στάδιο Αγίων Αναργύρων με 3-0 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 2 ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Μόλις στο 2ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ, όταν ο  Χαρτσιάς εκτέλεσε ένα φάουλ από τα δεξιά και ο Καραγιαννίδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Στο 72ο λεπτό  σουτ του Βελέτη απέκρουσε ο Παπαγιάννης  η μπάλα έφτασε στον Γυφτοκώστα ο οποίος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά στην πορεία της μπάλας ο Κόλλινς ο οποίος με προβολή έκανε το 2-0.

Στο 91ο λεπτό ο Ζυγκερίδης έκανε την παράλληλη σέντρα από τα αριστερά και ο Ντατίδης με σουτ έκανε το τελικό 3-0.

Διαιτητής : Σταματελόπουλος (Ηπείρου)

Βοηθοί : Κόττορος-Λιόντος (Ηπείρου)

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Ανδρούτσος, Παπανίκου, Λάμπρου, Αβραμίδης, Καραγιαννίδης, Κόλλινς (86’ Καψάλης), Χαρτσιάς, Ντατίδης, Γυφτοκώστας (77’ Ζυγκερίδης), Μαζιώτης (51’ Μπεκατώρος), Βελέτης.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ (Λάκης Μπακάλης): Παπαγιάννης, Χατζηαθανασίου, Βουραζέρης, Σπάθης, Γκάγκας, Μπόρας (61’ Τζοβάρας), Κιπτίου, Γεωργατζής (80’ Καναβός), Χίσα (77’ Τσελέπης), Γκίκα, Σέττος.