Δεν έμεινε κανείς ικανοποιημένος στην ισοπαλία 1-1 της ΑΕΚ Αρχαγγέλου με τον Αμβρακικό Βόνιτσας

Τον πρώτο εκτός έδρας βαθμό στο πρωτάθλημα πήρε ο Αμβρακικός Βόνιτσας το Σάββατο το απόγευμα στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ Αρχαγγέλου με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1 σε ένα ματς που κυρίως στο δεύτερο μέρος τα είχε όλα.

Από την πλευρά του ο Αμβρακικός Βόνιτσας από τη στιγμή που βρέθηκε μπροστά στο σκορ σίγουρα θα ήθελε κάτι περισσότερο από τον ένα βαθμό της ισοπαλίας. Βέβαια και οι γηπεδούχοι μπορούν να τα έχουν με την τύχη τους στο σημερινό παιχνίδι.

Το παιχνίδι είχε πολύ λίγες φάσεις και κακό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο μέρος η αναμέτρηση ήταν καλύτερη με κάποιες καλές ευκαιρίες, γκολ και θέαμα από τις δυο ομάδες ενώ και οι δυο προπονητές με τις κινήσεις τους έπαιξαν ρόλο στην διαμόρφωση του σκορ.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Στο 68′ ο Χασάϊ ήταν αυτός που εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ισπόγλου και έκανε το 0-1 για τον Αμβρακικό.

Η ΑΕΚ Αρχαγγέλου έφερε το ματς στα ίσια ένα λεπτό μετά το γκολ του Αμβρακικού με απευθείας φάουλ του Τσενικόγλου Χ.

Διαιτητής: Γκούμας

Βοηθοί: Γκαρτζονίκας-Λαζάρου

ΑΕΚ Αρχαγγέλου (Καραμούτσιος): Ισπόγλου, Αντωνίου, Τσενικόγλου Χ., Ζήσης, Κοτένογλου, Σοφόπουλος Χ. (89΄Σοφόπουλος Α.), Μουρεχίδης, Τσενικόγλου Χ., Τουμανίδης (54΄Λέζος), Σταυράκας (77΄Νάσης), Καρασαββίδης.

Αμβρακικός Βόνιτσας (Φερεντίνος): Παχής, Παλούκης Π., Βουλγαρίδης, Ιωαννου, Φέσσας (56΄Ζιάβρας), Νταλταγιάννης, Φουρλής, Μπεκιάρης (64΄Τσαΐκος), Χασάϊ, Παλούκης Π., Κατσάρας (78΄Φουντάς).