Αμβρακία Κωστακιών- Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 (κ.α.), 3-0 πεν. (video)

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου της Γ΄Εθνικής, πήρε η Αμβρακία Κωστακιών η οποία επικράτησε με 3-1 στα πέναλτι (1-1 κ.α.) του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας στην Άρτα, σε αγώνα για τον 2ο όμιλο.

Την διαδικασία των πέναλτι, προκειμένου να εξασφαλίσει το εισιτήριο της, για τον επόμενο γύρο του θεσμού χρειάστηκε η Αμβρακία Κωστακιών.

Στα του παιχνιδιού η Αμβρακία Κωστακιών ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι από τον Αχιλλέα, και μόλις στο 9΄ προηγήθηκε στο σκορ με τον Μπαλαδήμα.

Στο 19΄ ο Καμπερίδης έφερε το ματς στα ίσα. Στα υπόλοιπα λεπτά της κανονικής διάρκειας του αγώνα δεν άλλαξε κάτι, με συνέπεια το παιχνίδι να οδηγηθεί στην παράταση.

Εκεί και οι δύο ομάδες είχαν σημαντικές ευκαιρίες προκειμένου να φτάσουν στο 1-2, Καραπιπέρης και Γαβρηλίδης όμως διατηρήσαν το σκορ στο 1-1, και το ματς οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι.