Θρίαμβος Λούρου: Ανακοίνωση διαμαρτυρίας

Την παρακάτω ανακοινωση διαμαρτυρίας εξέδωσε πριν λίγο ο Θρίαμβος Λούρου.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Μετά την λήξη του σημερινού παιχνιδιού με το Θεσπρωτικό όπου γίναμε μάρτυρες μιας τραγελαφικής διαιτησίας με έναν διαιτητή όπου ήθελε για τους δικούς του λόγους να έρθει το παιχνίδι ισοπαλία και να μην έχει κανένας παράπονο έχουμε να δηλώσουμε το εξής .

Πρωταγωνιστές είναι οι παίχτες και όχι εσύ φίλε Αλέκο. Σταμάτα επιτέλους να ξεφτιλίζεσαι και να παίζεις με τον ιδρώτα των ποδοσφαιριστών.   Ένα παιχνίδι που παρόλο τις  άσχημες καιρικές συνθήκες προσέλκυσε πολλούς φιλάθλους που είδαν να αποβάλλεις στο 17 λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ της ομάδας μας τον ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων Κ . Φέκκα γιατί σου είπε ρε τι δίνεις. Και για να ισοφαρίσεις το λάθος σου που δεν ήταν λάθος γιατί το έκανες εσκεμμένα (γνωρίζουμε το λόγο πολύ καλά )  μετά από 5 λεπτά δίνεις πέναλτι ανύπαρκτο στο θεσπρωτικό για να ισοφαρίσει και να πατσίσουμε . Για κακή μας τύχη προηγηθήκαμε στο ημίχρονο 2-1 για να απολαύσουμε την διαιτησία σου στο 90-10 κατά  της ομάδας μας μέχρι να έρθει η ισοφάριση. Πώς γίνετε φίλε Αλέκο να σε βρίζουν και οι δύο οι ομάδες είναι παγκόσμια πρωτοτυπία. Όλα αυτά τα είδε όλος ο κόσμος.

Σας πληροφορούμε κύριοι ότι θα παίζαμε καλύτερα και χωρίς διαιτητή  μια και δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε. Αφήστε τα παιδιά να ευχαριστηθούν το παιχνίδι και ο καλύτερος  ας κερδίσει

Κύριοι της ΕΠΣ ζητάμε την εξαίρεση του διαιτητή Κ Σπυράκου  από όλους τους αγώνες της ομάδας μας. Στο ημίχρονο του αγώνα το ίδιο ζήτησαν και οι φιλοξενούμενοι. Αν δεν έχετε πολλούς διαιτητές φέρτε από άλλες Ενώσεις και ας χρεωθούμε την διαφορά . Αυτό το καραγκιοζιλίκι πρέπει να τελειώσει εδώ όμως. Είναι θέμα αξιοπρέπειας και προσωπικής υγείας πλέον. Θα πάθουμε τίποτα.

Καθήκον σας είναι να ασχοληθείτε με τους διαιτητές  και εμείς με τις ομάδες μας. Δεν ψάχνουμε άλλοθι για το αποτέλεσμα το σημερινό ούτε για την εικόνα της ομάδας μας . Αυτό είναι εσωτερικό δικό μας και θα το λύσουμε μόνοι μας

Τέτοιες διαιτησίες δεν γίνονται πλέον αποδεκτές από την ομάδα μας και θα κάνουμε τα πάντα για να προστατευτούμε.

Φίλε Αλέκο σταμάτα να ασχολείσαι πλέον με την διαιτησία ήρθε η ώρα να αποχωρήσεις .