Φιλική ήττα (1-3) από τον Παναμβρακικό Μπούκας για τον Πανλευκάδιο

Την ήττα με σκορ 3-1, γνώρισε ο Πανλευκάδιος στο φιλικό που έγινε στο “Πλάτωνας Γρηγόρης” την Κυριακή 21/8, από τον Παναμβρακικό Μπούκας.

Οι φιλοξενούμενοι με τον Τσιούνη άνοιξαν το σκορ στο 25΄, για να ισοφαρίσει ο Κολοβός στο 35΄, με την ισοπαλία να είναι και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι νεοφώτιστοι στην Α΄ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, σημείωσαν άλλα δύο τέρματα στο 70΄ και στο 80΄, με Καβαλάρη και Λαγοπάτη.

Ο Γιώργος Κατηφόρης παρέταξε την ομάδα του ως εξής: Μπάμπης τερματοφύλακας, Στόπερ ο Βλάχος και ο Γουριώτης. Δεξί μπακ Τουλκεριδης, αριστερό μπακ ο Κόκκολης Μπάμπης. Στο κέντρο ο Φλουδας με τον Δημουλια. Δεξί χαφ ο Κοκκόλης Μπάμπης. Αριστερό χαφ ο Μπρούβας. Επίθεση οι Κολοβόβος και Μάουρο.

Έπαιξαν επίσης οι Στεριώτης που είχε δύο δοκάρια με ατομική προσπάθεια και οι Κούτσικος, Σπανός, Κόκκαλης