AO ΡΙΑ – ΠΣ Ένωση Πάργας 3-4 (φωτογραφίες)

Ήθελε δύο νίκες στα δύο τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια για να προκριθεί στην τελική φάση με Ένωση Πρέβεζας και AO ΡΙΑ και τις πήρε, η ομάδα Κ13 της Ένωσης Πάργας.

Νίκησε και σήμερα το απόγευμα (16:30) στον Άγιο Θωμά τον ΑΟ ΡΙΑ με αγγλικό σκόρ 3-4 αποδίδοντας κατά διαστήματα εκπληκτικό ποδόσφαιρο.

Η ομάδα του Γιώργου Πασχοδήμα προηγήθηκε πολύ νωρίς στο σκόρ με 0-1 με τον συνήθη ύποπτο Βαγγέλη Πλασκασοβίτη. Και ενώ η Ένωση είχε την υπεροχή αιφνιδιάστηκε δύο φορές και οι ποδοσφαιριστές του ΑΟ ΡΙΑ  έκαναν την ανατροπή σημειώνοντας δύο τέρματα κάνοντας το 2-1.

Μετά από αυτό το λεπτό η ομάδα της Πάργας αφυπνίστηκε και απέδωσε πολύ όμορφο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο πετυχαίνοντας άλλα τρία γκόλ, δύο με τον Βαγγέλη Πλασκασοβίτη που έκανε χατ-τρικ και ένα με τον Βασίλη Πάνου κάνοντας το σκόρ 2-4.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του αγώνα η ομάδα του Γιώργου Πασχοδήμα είχε τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού χάνοντας και άλλες ευκαιρίες να διευρύνει την νίκη της. Αντί αυτού όμως ο ΑΟ ΡΙΑ πέτυχε να μειώσει το σκόρ σε 3-4 με απευθείας χτύπημα φάουλ λίγα λεπτά πριν από την λήξη του αγώνα.

Το τέλος του αγώνα βρήκε τους ποδοσφαιριστές της Ένωσης να πανηγυρίζουν την για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά πρόκριση σε final four του προπαιδικού πρωταθλήματος.