Εύκολη νίκη για την Αναγέννηση Αχερουσίας στη Φιλιππιάδα

Δεν συνάντησε δυσκολίες η Αναγέννηση Αχερουσίας και πήρε μια εύκολη νίκη με σκορ 9-2 στη Φιλιππιάδα απέναντι στον ΑΟΦ.

Ντεμπούτο του Γιάννη Τζίμα με τη φανέλα της νέας του ομάδας που βοήθησε στα  μέγιστα την Αχερουσία να φτάσει στη νίκη.

Η Αναγέννηση Αχερουσίας έδειξε από την αρχή τις προθέσεις της και στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ με το Στάικο, ενώ στο 11΄ έγινε το 0-2 με τον Νediaj. Στο 17΄ ο Στάικος έκανε το 0-3, και στο 24′ Νediaj το 0-4. Στο 38΄ ο Στάικος με το τρίτο του προσωπικό γκολ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη και στο 55΄ ο Γεωργάκης έκανε το 0-6, και ο ΑΟ Φιλιππιάδας με δυο γκολ στο 60΄ και στο 65΄ μείωσε το σκορ στο 2-6. Ο Τσάβος με τρία προσωπικά του γκολ στο 72′, 74′ και 80′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΟ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: Μαρκόπουλος, Λαΐνας, Καλιακάτσος, Ρεμπής, Παπαρούνης, Βαρούχος, Μπακοδήμος,  Παντιώρας, Μπακοδήμος Α., Μπαλάφας, Μπόμπορης.

Αναγέννηση Αχερουσίας (Χρήστος Μπόχτης): Τζίμας Α., Τσάβος, Νικολάου, Κοντοδήμας, Τσαβέλης, Φαρμάκης, Κωστούλας, Τζίμας Ι., Μπακίας Π., Nediaj,  Στάικος.