Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Απόλλωνα Πάργας… κέρδισε με 2-1 την Κατούνα

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, ο Απόλλων Πάργας  κατάφερε να πάρει την 2η συνεχόμενη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας κερδίζοντας αυτή τη φορά με 2-1 την Κατούνα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες, και με τον Απόλλωνα να προηγείται στο σκορ στο 28ο λεπτό με τον Σπύρο Χαϊδάκη.

Στην επανάληψη η ομάδα της Πάργας μπήκε πιο αποφασιστικά, δημιούργησε ευκαιρίες με τον Σάκη Μηλιώνη να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι στο 63΄ και να κάνει το 2-0 για τον Απόλλωνα.

Στο 87΄ ο Καλογερής με σουτ έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Παπανικολάου, και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Διαιτητής: Γιώργος Ρούσος

Βοηθοί: Μαυροκέφαλου-Ντόμαρης

Απόλλων Πάργας (Γιώργος Μουστάκας): Παπανικολάου, Μάρκος, Μπιστιόλης, Βάσιος Α., Γκόγκα (66΄ Βάσιος Ε.), Τόρες, Χαϊδάκης, Αναστασίου, Βάσιος Δ. (78΄ λ.τρ. Καλαΐ), Μηλιώνης, Βέκιος (45′ Τζαφέρι).

ΠΕΑΣ Κατούνας (Φώτης Μπάλτσας) Καρφάκης, Πάντος, Καββαδάς, Βλάχος, Λογοθέτης, Μπάλτσας, Καλογερής, ΦωτεινόςΒ, Γουρζής, Θερμός, Κρητικός