Ο Απόλλων Πάργας προκρίθηκε στον ημιτελικό παρά το 1-1 με τον ΠΣ Πρέβεζα

Ο Απόλλων Πάργας, παρά το σημερινό 1-1 με τον ΠΣ Πρέβεζα, πήρε την πρόκριση για τον ημιτελικό των play off της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας και θα αντιμετωπίσει την Κυριακή (17/4, 16:30) τον Πανλευκάδιο στη Λευκάδα.

Για τον Απόλλωνα Πάργας δεν μπορούσε να ξεκινήσει καλύτερα ο αγώνας, καθώς ο Γκλουτσάι με σουτ στο 28΄ άνοιξε το σκορ, και η ομάδα του Αλέκου Βάσι είχε αυτό που ήθελε και έδειχνε να το κρατάει άνετα.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, ο ΠΣ Πρέβεζα κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση όταν ο Καρίπογλου με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ζέρη.

Στο 76ο λεπτό, ήταν η σειρά του Απόλλωνα Πάργας να απειλήσει, έχοντας την σπουδαιότερή του ευκαιρία στο ματς, αλλά το σουτ του Γκλουτσάι σταμάτησε στο δοκάρι του Λιάσκου.

Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα Πάργας να πανηγυρίζουν την πρόκριση στον ημιτελικό των play off.

Διαιτητής: Αλεξανδρόπουλος

Βοηθοί: Ποντίκης-Τσόγκας

Απόλλων Πάργας (Αλέκος Βάσι): Ζέρης, Μάρκος, Μπιστιώλης, Βάσιος Α., Goga, Τόρες, Ντίσιος (89΄Ευαγγέλου), Βάσιος Ε., Βαρτζιώτης (86΄Τζελαντίνι), Μηλιώνης, Γκλουτσάι (79΄Αναστασίου).

ΠΣ Πρέβεζας (Αδάμ Βασιλάκης): Λιάσκος, Τζίμας (78΄Καρπούζος), Καράκης, Φραγκολιός, Diaw, Τσόκας, Μπρούβας, Σιαμάγκας, Γκίνι, Μπόμπορης (46΄Λιάσκος Ρ.), Καρίπογλου.