Φιλική ήττα για τον Πανλευκάδιο, 2-0 από τον Αστέρα Παραποτάμου

Ο Πανλευκάδιος στο τρίτο του φιλικό στον Παραπόταμο γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Αστέρα δείχνοντας όμως καλά στοιχεία στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης.

Ο Γιώργος Κατηφόρης χρησιμοποίησε τους περισσότερους παίκτες που είχε στην διάθεση του δοκιμάζοντας αρκετά πράγματα.

Ένας… φίλος από τα παλιά έκλεψε την παράσταση στο νικηφόρο φιλικό παιχνίδι του Αστέρα Παραποτάμου με τον Πανλευκάδιο το Σάββατο το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Παραποτάμου.

Ο λόγος για τον Χρήστο Τζάνη. Ο 32χρονος ποδοσφαιριστής με μεγάλη θητεία σε Απόλλωνας Αθηνών, Πανθρακικό και ΠΑΣ Γιάννενα αγωνίστηκε με την φανέλα της ομάδας του χωριού του και πέτυχε μάλιστα το πρώτο γκολ στην φιλική νίκη του Αστέρα με σκορ 2-0.

Ο Τζάνης βρίσκεται σε αναζήτηση ομάδας για να συνεχίσει την καριέρα του αλλά μέχρι στιγμής οι προσπάθειες του δεν έχουν τελεσφορήσει και προπονείται τις τελευταίες ημέρες με τον Αστέρα.

Η ομάδα του Παναγιώτη Χατζηπέτρου απέδωσε κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και άφησε υποσχέσεις για την συνέχεια.

Το δεύτερο γκολ σημείωσε ο Γιάκης στο 2ο ημίχρονο, ενώ ο Γκόλιας στο 1ο ημίχρονο αστόχησε σε πέναλτι (απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Πανλευκάδιου).

πηγή:thesprotikospalmos.gr