«Κόλλησε» στην λάσπη και τον Σκουφά Κομποτίου ο Αστέρας Παραποτάμου

Ούτε στην αυλαία του πρώτου γύρου ο Αστέρας Παραποτάμου κατάφερε να σπάσει το ρόδι και να γευτεί την χαρά της νίκης στο σπίτι του μένοντας σε ένα στείρο 0-0 κόντρα στον Σκουφά Κομποτίου.

Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά με ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Ο πολύ βαρύς και λασπωμένος αγωνιστικός χώρος δυσκόλεψε αφάνταστα τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων και τα στοχεία που κυριάρχησαν ήταν το πάθος και οι δυνατές μονομαχίες.

Ο Αστέρας είχε ένα καλό διάστημα στο πρώτα είκοσι λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου όταν και περιόρισε τον Σκουφά σε παθητικό ρόλο, πίεσε ασφυκτικά την εστία του Παπαχρήστου αλλά παρουσίασε μεγάλη επιθετική δυστοκία και πρόβλημα στην παραγωγή φάσεων απειλώντας μόνο με στημένα (φάουλ και κόρνερ).

Με την πάροδο του χρόνου, οι δύο ομάδες έδειχναν να συμβιβάζονται με την ισοπαλία και πρόσεχαν περισσότερο τα μετόπισθεν με τον αγωνιστικό χώρο να κρύβει πολλές παγίδες.

Η ισοπαλία αφήνει τον Αστέρα ουραγό στην βαθμολογία και με μηδαμινές πιθανότητες να προλάβει το τρένο της παραμονής.

Διαιτητής: Πάνος (Ηπείρου)
Βοηθοί: Λιόντος, Κόττορος( Ηπείρου)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΟΥ: Πάντος, Μητσέλος Αλεξ., Πανταζής Παν., Καρράς, Μητσέλος Στ., Πανταζής Χριστ., Κώτσιας, Παπανδρέου, Γκόλιας, Νάκος, Καλέσης (73ο Γιαννακός)

ΣΚΟΥΦΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ: Παπαχρήστος, Καλπακούλας, Τάσσος, Σχισμένος, Παπαγιάννης, Βερλέκης, Παππάς, Ασπροποταμίτης, Παρράς, Χριστογιάννης, Μαγκάκης.

πηγή: thesprotikospalmos.gr