Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου νίκησε 1-0 την ΑΕ Φαρκαδόνας

Ο ΠΑΣ Αχέρων νίκησε 1-0 την ΑΕ Φαρκαδόνας σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Νίκου Βέκιου ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερη των αντιπάλων της κι έφτασε δίκαια στην νίκη με την οποία βελτίωσε αρκετά την θέση της στην βαθμολογίας.

Η ομάδα της ΑΕ Φαρκαδόνας από την άλλη πλευρά παρουσίασε το γνωστό μαχητικό σύνολο, το οποίο όμως δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν την εστία της ΑΕ Φαρκαδόνας και τελικά κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Στέφανο Βασιλείου στο 39’ με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένοι, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρουν και το σκορ έμεινε όπως είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο.

Μεγάλη ευκαιρία είχαν οι γηπεδούχοι για το 2-0 στο 68΄ όταν σουτ του Βασίλη Κωνσταντίνου από καλή θέση απέκρουσε δύσκολα ο Κεχαγιάς και στη συνέχεια η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.

Διαιτητής: Κέκελος (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Γαλανόπουλος-Κακατσίδης (Αιτωλοακαρνανίας)

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Βέκιος): Πάντος, Κουμπής, Ντέτσικας, Μπάκας, Πάνος, Μάρκος, Κυριακάκης (83’ Βέκιος ), Θεοδωράκης, Βασιλείου (84’ Μουζάκης), Λουκούμης, Κωνσταντίνου Β. (78’ Κωνσταντίνου Ε.)

ΑΕ ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ (Γιώτας-Τσικρικάς): Κεχαγιάς, Γεωργιάδης, Ξάνθος (78’ Γιώτας), Λένος, Κουμπούρας, Ρεντζίλας, Νάκος (55’ Τσικρικάς), Κωστακιώτης, Καπράλος (55’ Γρηγορίου), Ψύρρας, Ιακωβάκης