Εύκολο απόγευμα για την Αναγέννηση Αχερουσίας, 5-0 τον ΠΣ Φιλιππιάδας!

Ιδανικό ντεμπούτο για τον Χρήστο Βασιλείου στο πρώτο παιχνίδι στον πάγκο της Aναγέννησης Αχερουσίας, καθώς η ομάδα του πήρε τη νίκη με το ευρύ 5-0 απέναντι στον ΠΣ Φιλιππιάδας.

Η Αναγέννηση ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 23′ λεπτό προηγήθηκε με τον μικρό Λεωνίδα Κωστούλα, και στο 30΄ ο Νediaj έκανε το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και μετά από 5 λεπτά αγώνα ο Χρήστος Στάικος έκανε το 3-0 με απευθείας φάουλ. Στο  70ο λεπτό και 75ο  ο Νediaj με δυο προσωπικά γκολ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αναγέννηση Αχερουσίας (Χρήστος Βασιλείου): Τζίμας, Φαρμάκης, Τσάβος, Τσαβέλης Κ., Τσαβέλης Σ., Κωστούλας, Μπακίας Α., Τζίμας, Γεωργάκης, Νediaj, Στάικος.

ΠΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: Τσαΐμος, Μπαρτζώκας, Ντάκουλας, Πάσχος, Κώστας Ραμάι, Σκηνίτης, Qosja, Ramaj, Παλιούρας, Γεωργάνος.