Επέστρεψε στα τρίποντα ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, 2-0 τον Θρίαμβο Λούρου

Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου επικράτησε με 2-0 του Θρίαμβου Λούρου σε παιχνίδι για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας.

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο ΠΑΣ Αχέρων επικράτησε του Θρίαμβου Λούρου με 2-0 στο Καναλάκι πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι που στο σημερινό ματς είχαν πολλές απουσίες αφού δεν αγωνίστηκαν για διάφορους λόγους οι Κολιός Γ., Πάνου, Ηλιόπουλος, και Ζάκκας προσπάθησαν για κάτι καλό και έγιναν απειλητικοί σε δυο τρεις περιπτώσεις χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο γκολ.

Το γκολ που έψαχνε ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου για να μπει σε θέση οδηγού ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Λουκούμης ανατράπηκε από τον Κοτένογλου και ο κ. Ρίππης έδειξε το σημείο του πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Παππάς ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναγιωτίδη.

Οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” το παιχνίδι στο 89′ σε μια πολύ ωραία αντεπίθεση. Ο Βέκιος που είχε περάσει στο παιχνίδι στο 85΄ με σουτ έκανε το 2-0 για τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε ο Λαγός με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής: Ρίππης

Βοηθοί: Τζίμας-Πάτσης

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Τάκης Ντούρος): Λιάσκος, Σταυρίδης, Ντέτσικας, Μηνάς (85΄λ.τρ.Βέκιος), Μάρκος, Λαγός, Παππάς, Κωνσταντίνου Ε. (70΄Μουζάκης), Τζίμας (59΄Μυζεκιάρι), Κωνσταντίνου Β., Λουκούμης.

Θρίαμβος Λούρου (Σάκης Λέτσος): Παναγιωτίδης, Σάκκος, Κατσάνος, Κατσαντώνης (46΄Τζόκας, 80΄Σιγιάννης), Κοντογεώργος, Κοτένογλου, Τσαΐμος, Τζαφέρης, Γεωργούλας, Κολιός, Γκούρας (58΄Νάσης).