Διπλό για Λάκκα Σουλίου στην έδρα του Αστέρα Ανθούσας

Με το διπλό έφυγε η Λάκκα Σουλίου από την Πάργα καθώς πήρε τη νίκη με 1-2 απέναντι στον Αστέρα Ανθούσας, σε ένα πολύ καλό παιγνίδι και για τις δύο ομάδες.

Στο πρώτο μέρος οι δυο αντίπαλοι είχαν αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, χωρίς όμως να τις εκμεταλλευτούν, με αποτέλεσμα η λήξη του 45λέπτου να βρει τις δύο ομάδες ισόπαλες και το σκορ στο 0-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 60′ με ωραίο πλασέ του Μητσούλη.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πέτυχαν την ισοφάριση δέκα λεπτά μετά, στο 70′, με τον Κατσάνο να πλασάρει από πάνω τον τερματοφύλακα του Αστέρ, ενώ στη συνέχεια κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με δυνατό σουτ του Δημουλίτσα από τα 30 μέτρα.

Μέχρι το τέλος οι δυο ομάδες έχασαν ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο ακόμα γκολ, όμως το σφύριγμα της λήξης βρήκε τη Λάκκα να προηγείται και να παίρνει τη νίκη.

Διαιτητής: Ποντίκης  Βοηθοί: Πάσχος – Ντόμαρης