Συνέχεια με το απόλυτο νικών η Δόξα Ωρωπού

Για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας  η Δόξα συνέχισε το απόλυτο των νικών επικρατώντας με 3-1 εις βάρος της ΑΕΝ Σαμψούντας στον Ωρωπό.

Η ομάδα του Περι Σπυράκου μετά και τη σημερινή της νίκη παραμένει  μόνη πρώτη στην βαθμολογία.

Από την άλλη η ομάδα του Κώστα Μπρούβα έδειξε τα «δόντια» της στον αγωνιστικό χώρο. Μια καλοστημένη ομάδα, με καλούς παίκτες κυρίως κέντρο και επίθεση, και έναν Κιόσγια σε μεγάλη μέρα που έπιανε τα άπιαστα, όμως πλήρωσε τα δικά της λάθη και μάλιστα πολύ ακριβά.

Το σημερινό παιχνίδι τα είχε όλα. Γκολ, δοκάρι, και πολλές ευκαιρίες, σε ένα παιχνίδι  που έγινε παρουσία πολλών  φιλάθλων και από τις 2 ομάδες.

Το παιχνίδι είχε συναρπαστική εξέλιξη που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ΑΕΝ Σαμψούντας είχε τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ στο 27΄ όταν σουτ του Χαντζάρα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κάππα.

Η Δόξα Ωρωπού προηγήθηκε 1-0 στο 37΄ με αυτογκόλ του Πολατίδη, και στο 67΄ μετά από σέντρα του Δημητριάδη ο Καπέλος με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Πέντε λεπτά αργότερα, η ΑΕΝ Σαμψούντας  μείωσε σε 2 – 1 με τον Μίνο  κι έτσι ξαναμπήκε στο παιχνίδι, αλλά στο 81΄ ο Γατσέλος με κοντινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Διαιτητής: Νίκος Ρούσος

Βοηθοί: Κωνσταντίνου-Σίσκας

Δόξα Ωρωπού (Περι Σπυράκος): Κάππας (87΄Δρόσος Χ.), Ναστούλης, Σπυράκος, Κροκίδας (73΄ Γατσέλος), Καπέλος, Μαντούσης, Τσαλοκώστας, Λύγκουρης (89΄Ναστούλης Ν.), Λιόντης (65΄Δρόσος Δ.), Μπαλακέρας, Δημητριάδης.

ΑΕΝ Σαμψούντας (Κώστας Μπρούβας): Κιόσγια, Βαγγέλης, Χαντζάρας (82΄Γεωργιάδης Σ.), Ηλιάδης, Κάτσενος, Πολατίδης, Κάππας, Μίνος, Γεωργιάδης Μ., Καρανικόλας (58΄Hyria), Νάτσης (75΄Μάρης).