Ένα γκολ ήταν αρκετό για τον Τηλυκράτη

Ένα γκολ ήταν αρκετό για τον Τηλυκράτη και το τρίποντο, καθώς αν και δυσκολεύτηκε στην αναμέτρηση με τον ΠΣ Πρέβεζας, το φάουλ του Δημουλιά που έβαλε μπροστά την ομάδα του από το πρώτο μέρος, του χάρισε τη νίκη. Μέσα σε λίγες μέρες και μετά τον τελικό κυπέλλου, ο Τηλυκράτης έφυγε με χαμόγελα από το Αθανασία Τσουμελέκα και περιμένει πλέον τις εξελίξεις για να δει που βρίσκεται βαθμολογικά.

Στην αναμέτρηση, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που επέβαλαν τον ρυθμό τους, από τα πρώτα λεπτά του αγώνα φλερτάροντας από νωρίς με το γκολ με καλές στιγμές του Μακρυγιάννη και του Καταγή Γ. Το 1-0 πέτυχε ο Κώστας Δημουλιάς, απέναντι στην ομάδα που έχει ζήσει τόσα μαζί της, στο 20′ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η εστία του Τηλυκράτη δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και όταν χρειάστηκε, ο Σκιαδάς επενέβη, όπως στην εκτέλεση φάουλ από τον Σο. Ένα σουτ του Μπρούβα προς το τέλος του ημιχρόνου πέρασε άουτ. Στην επανάληψη το σκορ παρέμεινε, με το ματς να παίζεται στο κέντρο ως επί το πλείστον,  με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες. Οι μόνες αξιόλογες στιγμές στο δεύτερο μέρος ήταν ένα σουτ του Ντιό από την ομάδα της Πρέβεζας, αλλά και ένα κόρνερ από τον Ορφανό, όπου η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Λιάσκου.

Διαιτητής: Ρίππης – Βοηθοί: Τριανταφύλλου – Σίσκας

ΠΣ Πρέβεζα (Βασιλειάδης): Αλ. Λιάσκος, Τουργέλης, Ριστάνης (46′ Ρ. Λιάσκος), Καράκης, Ντιό, Τσιόκας (85′ Σπυρόπουλος), Μπρούβας, Σο, Γκίνι, Μπόμπορης, Καρίπογλου.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Μπέκας): Σκιαδάς, Σκαμνέλος, Μπουρδούβαλης, Καταγής Λ., Ιασωνίδης, Καταγής Σ., Μακρυγιάννης (60′ Περιστέρης), Καταγής Γ., Σιδέρης, Δημουλιάς (86′ Θειακός), Ορφανός.

πηγή: lefkadapress.gr