Πήρε την πρόκριση ο Εθνικός Φιλιππιάδας

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας πέρασε σήμερα ο Εθνικός Φιλιππιάδας, αφού απέκλεισε την ΑΕ Πρεβέζης με σκορ 2-1.

Ο Εθνικός ήταν καλύτερος και έφτασε δίκαια στην νίκη-πρόκριση, απέναντι στην νεανική ομάδα της ΑΕ Πρέβεζας. Η ομάδα του Κώστα Αμάραντου έδειξε δείγματα μια αρκετά δεμένης και καλοστημένης ομάδας, και κατάφερε να σταθεί αρκετά καλά απέναντι σε έναν αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας, που αγωνίστηκε με πολλούς αναπληρωματικούς.

Στο 18΄ λάθος γύρισμα του Ζήση το εκμεταλλεύτηκε ο Παπαρούνας και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βασιλάκου. Από λάθος του Τρανουλίδη ισοφάρισε και η Ένωση στο 39΄ με τον Νικάκη. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 46ο λεπτό ο Κολιάκης με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Βασιλάκου.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Σίσκας-Παπαγεωργόπουλος

ΑΕ Πρέβεζας (Κώστας Αμάραντος): Βασιλάκος, Πανταζής, Ζήσηςς, Σκαμνέλος Χ., Κώστας, Νικάκης (85΄Τσούτσης), Νταλάρδας (75΄Βερύκιος), Ζιώγκας, Δαρδαμάνης, Ζέρης, Κουτρούμπας (80΄Γκούρας).

Εθνικός Φιλιππιάδας (Ηλίας Μαγκάκης): Τρανουλίδης, Χρηστογιάννης, Κώστας, Ανδρικόπουλος, Γιαννούλης (68΄Λέντζος), Κολιάκης, Κόμνος, Διαμαντόπουλος, Ρακόπουλος, Παπαρούνας (65΄Βέλεγκας), Νικολαΐδης.