Από ένα βαθμό στην Πρέβεζα για Ένωση και Δόξα Ωρωπού

Σε ένα καλό ματς ΑΕ Πρέβεζας και Δόξα Ωρωπού έμειναν στο 1-1 με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 93ο λεπτό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο 85΄ η Δόξα Ωρωπού είχε τη μεγάλη ευκαιρία για να προηγηθεί στο σκορ όταν ο Κώστας Τσαλοκώστας με σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Λιόντου.

Κι εκεί που όλα έδειχναν πως το ματς θα έληγε ισόπαλο, η Δόξα Ωρωπού πήρε προβάδισμα στο σκορ όταν ο Γιοβάνης από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λιόντου.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 93ο λεπτό, μετά από πέναλτι που εκτέλεσε ο Κουτρούμπας και αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους.

Διαιτητής: Κωνσταντίνου

Βοηθοί: Κούτρα-Ντόμαρης

ΑΕ Πρέβεζας (Κώστας Αμάραντος): Λιόντος, Νικάκης, Σκαμνέλος Δ., Κουτρούμπας, Ζέρης, Δαρδαμάνης, Νταλάρδας (Τσούτσης), Σκαμνέλος Χ., Πανταζής, Dedi, Ζιώγκας.

Δόξα Ωρωπού (Βαγγέλης Φίντζος): Κώτσης, Cela (Μπούντζας), Βabi (Μπαλακέρας),  Λύγκουρης, Μαντούσης, Χουλιάρας, Τσαλοκώστας, Γκότσε, Γιοβάνης, Σπυράκος, Ηyseni.