ΑΕ Πρέβεζας-Πανλευκάδιος: Ένταση στο τέλος του ματς (video)

Εντάσεις δημιουργήθηκαν σήμερα στο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 ανάμεσα στην γηπεδούχο Α.Ε Πρέβεζας και τον Πανλευκάδιο.

Σε ένα δυνατό ματς με δυνατά μαρκαρίσματα ανάμεσα στην 2η και 3η ομάδα του πρωταθλήματος και αρκετή ένταση τόσο στον αγωνιστικό χώρο όσο και στα αποδυτήρια μετά το τέλος του αγώνα. Όλα ξεκίνησαν μετά την επίτευξη του 2ου γκολ από τον Κολοβό και το 0-2, όταν ο τερματοφύλακας της ομάδας του Πανλευκάδιου Καισίδης μέσα σε κλίμα πανηγυρισμού γύρισε προς την κερκίδα των γηπεδούχων και έκανε άσεμνη χειρονομία, με αποτέλεσμα ο διαιτητής του αγώνα κ. Ρίππης να τον αποβάλλει τρία λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού. Ακολούθησαν διαμαρτυρίες από την πλευρά του Πανλευκάδιου με την ένταση να μεταφέρεται στα αποδυτήρια όπου υπήρξαν σπρωξίματα, άσεμνες χειρονομίες και κουβέντες που δεν άρμοζαν στο χώρο και ειδικά ανάμεσα σε ομάδες τοπικού πρωταθλήματος. Να θυμίσουμε ότι εντάσεις προκλήθηκαν στον αγωνιστικό χώρο ανάμεσα στην διαιτησία και την ομάδα του Πανλευκάδιου ενώ έξω από τα αποδυτήρια μεταξύ των παιχτών, με τους ψυχραιμότερους να επεμβαίνουν ώστε να μην πάρουν τα πράγματα άσχημη τροπή.

πηγή: prevezatoday