Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΣ Αμβρακικό Βόνιτσας

Σε ένα παιχνίδι που τα οφσάιντ που σημειώθηκαν ήταν περισσότερα από τις τελικές φάσεις, ο ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ κατάφερε να εκμεταλλευτεί ένα στημένο και να φτάσει στη νίκη 1-0 επί του ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣ, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από δύο συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα κόντρα σε ΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑ και ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟ.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Φούρλης με προβολή στο 11ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νταλταγιάννη. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει πιο νωρίς το σκορ και πιο συγκεκριμένα στο 2ο λεπτό, αλλά το σουτ του Χασάι πέρασε άουτ.

Ο νεαρός επιθετικός του ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ έχασε ακόμη τέσσερις ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο τέρμα και αυτές ήταν και οι μόνες που σημειώθηκαν στο ματς και από τις δύο ομάδες.

Στο 37ο λεπτό το σουτ του Χασάι από πλάγια σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Καρφάκη, το πλασέ του στο 62’ πέρασε άουτ, ακόμη ένα πλασέ στο 73’ μετά από ασιστ του Μλητσουρα έδιωξε σε κόρνερ την μπάλα ο Καρφάκης και στο 83’ ο Χασάι σημάδεψε και πάλι το δοκάρι του Καρφάκη, καθώς η μπάλα κατέληξε αργά και βασανιστικά στο αριστερό κάθετο δοκάρι, μετά το πλασέ που επιχείρησε στην τελευταία φάση της αναμέτρησης.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ: ΠΑΧΗΣ, ΘΕΡΑΠΟΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ, ΦΕΣΣΑΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΜΠΑΤΣΟΣ, ΝΤΑΛΤΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΦΟΥΡΛΗΣ, ΧΑΣΑΪ (88’ ΚΑΤΣΑΡΑΣ), ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ (59’ ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ), ΠΑΛΟΥΚΗΣ Ν.

ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣ: ΚΑΡΦΑΚΗΣ, ΣΕΡΒΟΣ (65’ ΠΑΝΤΟΣ), CELAY (78’ ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ), ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ Π., ΦΩΤΕΙΝΟΣ Ε., ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ (46’ ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ), ΦΩΤΕΙΝΟΣ Κ.