Έχασε το διπλό μέσα απο τα χέρια ο ΠΑΣ Αχέρων (video)

Μεγάλη ευκαιρία για να φύγει από τη Φαρκαδόνα  με το υπερπολύτιμο τρίοποντο έχασε ο ΠΑΣ Αχέρων, καθώς προηγήθηκε από το πρώτο μέρος, αλλά δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στην εκπνοή.

Σε ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, οι δυο ομάδες κονταροχτυπήθηκαν στο χώρο του κέντρου χωρίς να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες μπροστά από τις δυο εστίες. Οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες καλές στιγμές μέχρι το μισάωρο με κορυφαία στο 15′ όπου ο Καραπιπέρης έδιωξε σε κόρνερ σουτ φάουλ του Νικούλη. Το κόρνερ ανέλαβε να εκτελέσει ο ίδιος παίκτης, που εφόσον δεν μπόρεσε με φάουλ προσπάθησε με κόρνερ, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καραπιπέρη.

Ο ΠΑΣ Αχέρων κατάφερε να κάνει γκολ την πιο σημαντική του στιγμή μέχρι εκείνο το σημείο, όταν ο Κυριακάκης σε γρήγορη αντεπίθεση βρέθηκε σε θέση βολής και σούταρε εύστοχα νικώντας τον Πατσιαλή και βάζοντας στέρεες βάσεις για ένα θετικό αποτέλεσμα. 0-1 στο 30′ που έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η Φαρκαδόνα ανέβασε απόδοση, πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ψάχνοντας για την ισοφάριση, όμως οι φιλοξενούμενοι έδειξαν σοβαρότητα, αμύνθηκαν σωστά μην αφήνοντας την εστία τους να κινδυνέψει. Όλα αυτά μέχρι το 90′, όπου σε ένα κόρνερ η μπάλα έφτασε στην καρδιά της άμυνας, ο Καραπιπέρης όμως δεν πήγε σωστά στη φάση με τον επιθετικό να τον ρόλο του σε αυτό, έδιωξε ασθενώς, όμως η μπάλα κατέληξε στο κεφάλι του Ετόφ, και από εκεί στα δίχτυα για το τελικό 1-1 (δείτε στο πιο πάνω βίντεο το γκολ της Φαρκαδόνας).

Διαιτητής: Μάντζιος (Ηπείρου)  Βοηθοί: Αντωνίου-Ράπτη (Ηπείρου)