Έμειναν στο 1-1 Εθνικός και Νίκη Βόλου στη Φιλιππιάδα

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στη Φιλιππιάδα μεταξύ του Εθνικού και της Νίκης Βόλου, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Γ΄ εθνικής.
Στο 2ο λεπτό, από κάθετη του Κανελλόπουλου, ο Κοτίτσας έκανε το πλασέ και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μπαντής, σε μια φάση που οι της Νίκης διαμαρτυρήθηκαν ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή του τέρματος. Η πρώτη απειλητική στιγμή για λογαριασμό των γηπεδούχων καταγράφεται στο 13′ με ατομική προσπάθεια και σουτ του Παναγιωτόπουλου που έβγαλε στη δεξιά γωνία του ο Βρονταράς. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, η απάντηση από τη Νίκη με τον Σκοπελίτη να είναι τετ-α-τετ, να σουτάρει και η μπάλα να καταλήγει κόρνερ, αφού ο γκολκίπερ απέκρουσε εντυπωσιακά. Σέντρα-σουτ του Ιορδανίδη ήταν άστοχη στο 28ο λεπτό και λίγο αργότερα, πλασέ του ίδιου παίκτη έδιωξε με τα πόδια ο Μπαντής. Τελευταία καλή ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο στο 42′, με τον Σκοπελίτη να απειλεί από καλή θέση και τον πορτιέρε του Εθνικού να μπλοκάρει.
Στο 54ο λεπτό, κλασική ευκαιρία όταν σουτ του Ιορδανίδη έφυγε κόρνερ, καθώς ο Μπαντής είχε εξαιρετική επέμβαση και εν συνεχεία η μπάλα χτύπησε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού. Οι γηπεδούχοι είχαν καλή στιγμή στο 62′ με τον Λάππα να αστοχεί από ευνοϊκό σημείο και το 0-1 σημειώθηκε στο 65′. Ο Ελυθεριάδης  σέντραρε και ο Κανελλόπουλος με προβολή, με τη μύτη του παπουτσιού βρήκε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα.
Ακολούθησαν δύο σουτ, από τον Κυπτίου άουτ (69′) και Ελευθεριάδη που απέκρουσε με τα πόδια ο Μπαντής (82′). Η βολιώτικη ομάδα δεν “καθάρισε” τη νίκη και το πλήρωσε στο φινάλε. Ο Εθνικός …προειδοποίησε με πλασέ του Χρηστογιάννη που έδιωξε με τα πόδια ο Βρονταράς στο 84′ αλλά αμέσως μετά έγινε το 1-1. Από κόρνερ του Βολιώτη μεσοαμυντικού Κόμνου, ο Άτσκα πήδηξε ψηλότερα απ’ όλους και με κεφαλιά ισοφάρισε. Στα εναπομείναντα λιγοστά λεπτά, δεν άλλαξε κάτι καθώς μια κεφαλιά του Ναουμίδη πέρασε άουτ (90′).
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Τίκας (Θεσπρωτίας)-Βλάσσης (Κέρκυρας)
Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιάννος): Μπαντής, Χρηστογιάννης, Διαμαντόπουλος, Μαλλάτος, Άτσκα, Λέντζος, Κολιάκης (87′ Παπαβασιλείου), Κόμνος, Παναγιωτόπουλος (74′ λ.τρ. Μάλλιος), Λάππας, Μαζώτης (62′ Τσακανίκας).
Νίκη Βόλου (Βελιτζέλος): Βρονταράς, Παπαδόπουλος, Κοτίτσας, Ναουμίδης, Ιβανίδης, Μπιτσάκος (75′ Μέτσε), Ελευθεριάδης, Κανελλόπουλος (67′ Νοριέγα), Ιορδανίδης, Σκοπελίτης (87′ Τσορμπαντζής), Κιπτίου.