Σπουδαία νίκη για τον Εθνικό Φιλιππιάδας με 1-0 απέναντι στον Δωτιέα Αγιάς

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας πανηγύρισε την πέμπτη του νίκη στο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με 1-0 του Δωτιέα Αγιάς.

Ο Εθνικός ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και με γκολ του Αλέξη Κολιάκη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου πήρε τη νίκη και ένα σημαντικό τρίποντο που δίνει επιπλέον ηρεμία στην ομάδα της Φιλιππιάδας.

Οι παίκτες του Ηλία Μαγκάκη δεν άφησαν τον Δωτιέα Αγιάς  να δημιουργήσει ευκαιρίες στο ματς, και έφτασαν δίκαια στη νίκη.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

5΄ σουτ του Παπαβασιλείου από το ύψος του πέναλτι η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Παϊτέρη άουτ.

8΄σουτ του Γήτα άουτ.

9΄ κόρνερ του Γήτα κεφαλιά του Παπαβασιλείου από κοντά και η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παϊτέρη άουτ.

15΄απευθείας φάουλ του Τσιρογιάννη έδιωξε ο Μπαντής.

36΄ σουτ του Σιδέρη στο οριζόντιο δοκάρι του Παϊτέρη.

45΄+  σέντρα του Διαμαντόπουλου από τα αριστερά και ο Κολιάκης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

54΄ σέντρα σουτ του Σιδέρη διώχνει πάνω στη γραμμή ο Κόκκας και στην επαναφορά νέο σουτ από τον Παπαρούνα η μπάλα σε σώματα αμυντικών και κόρνερ.

60΄απευθείας φάουλ του Τσιρογιάννη μπλόκαρε εύκολα ο Μπαντής.

79΄πλασέ του Γήτα από κοντά έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ ο Παϊτέρης.

86΄ κόρνερ του Χρηστογιάννη κεφαλιά του Παπαρούνα και η μπάλα δίπλα από το κάθετο δοκάρι άουτ.

90+ δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Γήτα για καθυστέρηση και με δέκα ο Εθνικός.

Διαιτητής: Κολυτάς (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Βλάσσης (Κέρκυρας)-Γαρδικιώτης (Άρτας)

Εθνικός Φιλιππιάδας  (Ηλίας Μαγκάκης): Μπαντής, Χρηστογιάννης, Διαμαντόπουλος, Κομνός, Μαλλάτος, Κολιάκης, Τσακανίκας, Παπαβασιλείου, Σιδέρης (81΄Γιαννούλης), Γήτας, Λάππας (40΄λ.τρ.Παπαρούνας, 89΄Νικολαΐδης)

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Αλεξούλης): Παϊτέρης, Παππάς, Γούτος, Κόκκας, Μεζήνι (81΄Τριτάρης), Μπαλογιάννης (73΄Ραμάι), Τσατσαλίδης, Ντακούλας, Κανάκης, Τσιρογιάννης, Κορλός (57΄Καρβούνης).