Ισόπαλο 2-2 έληξε το ντέρμπι Φορτούνα Βαλανιδοράχης- Αναγέννηση Αχερουσίας

Το ντέρμπι της Βαλανιδοράχης ανάμεσα στην Φορτούνα και την Αναγέννηση Αχερουσίας δεν ανέδειξε νικητή αφού οι δυο ομάδες, σε ένα ματς με τρομερό ρυθμό, αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2.

Με αφορμή την αναβολή στα μεγάλα πρωταθλήματα , οι 400 και πλέον φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο της Βαλανιδοράχης παρακολούθησαν ένα πραγματικό ντέρμπι .

Η Αναγέννηση Αχερουσίας μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με απευθείας φάουλ του Παναγιώτη Νικολάου. Στο 34΄ ο Χρήστος Στάϊκος έκανε το 0-2 για την Αναγέννηση Αχερουσίας.

Στο 36′ η Φορτούνα χάνει τον πρώτο σκόρερ της Χρήστο Νάνο και με αναγκαστική αλλαγή περνάει στον αγωνιστικό χώρο ο Γιώργο Χριστοδούλου ο οποίος μετά από λίγα λεπτά και συγκεκριμένα στο 40′ κάνει το 1-2 με κεφάλια μετά από κόρνερ του Νόνα.

Στο 74′ ο 15χρονος Νικολάου ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο κ. Μπαΐλης δείχνει το σημείο του πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νόνας ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Στο 80΄ η Φορτούνα θα μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Φάνη Τζίμα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής: Μπαΐλης

Βοηθοί: Γκαρτζονίας-Ντόμαρης

Φορτούνα Βαλανιδοράχης (Χρήστος Τζίμας): Λένης, Τσάβος Α. , Δημητρίου, Ιωάννου , Τζίμας Ν., Τσεκούρας, Νόνας, Νικολάου, Μίτος, Νάνος, Τζίμας Θ.

Αναγέννηση Αχερουσίας (Χρήστος Μπόχτης ): Τζίμας Α.,Τσάβος Ν., Νικολάου, Κοντοδήμας, Τσαβέλης, Τζίμας Α., Κωστούλας, Φαρμάκης, Μπακίας Α, Nediaj, Στάϊκος.