Ηρακλής Αγίου Γεωργίου-Απόλλων Πάργας 2-10: Σε ρυθμούς… ρελαντί!

Σ’ ένα ματς που δεν αντέχει σε κριτική ο Απόλλων Πάργας σε ρυθμούς… ρελαντί επικράτησε άνετα στον Άγιο Γεώργιο με 10-2 του Ηρακλή.

Με σκορ που τα λέει όλα ο Απόλλων Πάργας συνέχισε με την έβδομη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Σε ένα ματς που δεν αντέχει σε κριτική σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Αγίου Γεωργίου η ομάδα του Γιώργου Μουστάκα προηγήθηκε με 7-1 στο ημίχρονο (Μηλιώνης 7’,27΄, 29΄,  Βάσιος 18΄, Γκιζγκιζγιάν 21΄, Μάρκος Β. 39΄, Μπιστιόλης 44΄). Το γκολ του Ηρακλή ο Κίτσιος στο 11΄.

Στην επανάληψη η εικόνα του ματς δεν άλλαξε και η ομάδα της Πάργας σημείωσε άλλα τρία τέρματα (Μηλιώνης 51΄, Γκιζγκιζγιάν 57΄, Τσομπάι 65΄), ενώ το γκολ του Ηρακλή πέτυχε ο Κατσάνος.

Διαιτητής: Ζιώγας

Βοηθοί: Κέφης-Λαϊνάς

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου (Κώστας Έξαρχος): Ρίζος Α., Νίκας (56΄Πάνος), Σούκου, Γάκης (56΄Κατσάνος), Παντελίδης, Κιούρα, Κίτσιος, Σερέτης, Καρπούζος, Κολιός, Τσάπης (40΄Χρήστου).

Απόλλων Πάργας (Γιώργος Μουστάκας): Σκάρπος, Μάρκος Ν., Μπιστιόλης, Μάρκος Β. (46΄Τσομπάι), Goga, Ντίσιος (38΄Κalaj), Γκιζγκιζγιάν, Βάσιος (46΄Βέκιος), Μηλιώνης, Σερίφης, Κιζίρογλου.