«Καθάρισε» με Παπαδόπουλο ο Ερμής Καναλίου!

Με τον Σπύρο Παπαδόπουλο να κάνει χατ τρικ ο Ερμής Καναλίου πέρασε από την έδρα του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου και θα διεκδικήσει την άνοδο στην Α΄ Κατηγορία απέναντι στους Ίωνες Λευκάδας.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σπύρο Παπαδόπουλο που πέτυχε τα τρία από τα τέσσερα γκολ της ομάδας του, ο Ερμής Καναλίου νίκησε με 4-1 τον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου.

Ο Ηρακλής Αγίου Γεωργίου κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Κίτσιος με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γεωργίου.

Από εκεί και μετά ο Ερμής Καναλίου πήρε τη σκυτάλη και κατάφερε μέσα σε διάστημα 12 λεπτών να πετύχει δυο γκολ με τον Σπύρο Παπαδόπουλο (48΄, 60΄) και να προηγηθεί στο σκορ.

Στο 68΄ της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για χέρι αμυντικού, ωστόσο ο διαιτητής δεν έδειξε παράβαση.

Στο 87΄ πάσα του Χαϊντάρι στον Παπαδόπουλο και ο τελευταίος με πλασέ από κοντά έκανε το 1-3.

Στο 90΄+ ο  Χαϊντάρι με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Διαιτητής: Αλεξανδρόπουλος

Βοηθοί: Κωνσταντίνου-Τσόγκας

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου (Πάρης Ρακόπουλος): Ρίζος Α., Αθανασίου (61΄ Έξαρχος), Λιόντος, Γκίζας, Δήμος, Τσίντζος, Χρήστου Λ., Βλάχος, Κίτσιος, Ρίζος Α. (56΄Κατσάνος), Ζάβαλης (70΄ Χρήστου Δ.).

Ερμής Καναλίου (Βαγγέλης Γκορόγιας): Γεωργίου Β., Τσούτσης (84΄Μάρης), Κουμπούλης, Kashari, Troksi, Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος, Μανέ, Γεωργίου Ι. (46΄Μπλίκου), Καντζιώτης (61΄Μέλος), Χαϊντάρι.