Ματσάρα και νίκη με 7-3 για τον Αμβρακικό Βόνιτσας επί του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου

Σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι με ελεύθερο ποδόσφαιρο δέκα γκολ και τρία δοκάρια ο Αμβρακικός Βόνιτσας νίκησε με 7-3 τον Ηρακλή στο γήπεδο Αγίου Γεωργίου.

Χατ τρικ ο Γκολάκος, δύο γκολ ο Χασάι.

Στο 10΄ ο Γκολάκος με σουτ έκανε το 0-1, και στο 27΄ ο Ρέππας  διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Στο 35΄ ο Χασάι έκανε το 0-3. Στο 37΄ σουτ του Κολιού στο κάθετο δοκάρι. Η απάντηση του Ηρακλή ήταν άμεση, καθώς μείωσε σε 1-3 στο 40΄ με  ένα εκπληκτικό γκολ του Κώστα Κολιού, και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Σερέτης με απευθείας φάουλ έκανε το 2-3.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47΄ ο Ηρακλής έφτασε κοντά στην ισοφάριση αλλά το σουτ του Κολιού βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 49΄ ο Χασάι με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι έκανε το 2-4, και στο 55΄ ο Παντελίδης με κεφαλιά μείωσε σε 3-4.

Στο 67΄ ο Γκολάκος με πέναλτι το 3-5, και στο 81΄ σουτ του Ντόντη στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 84΄ ο Γκολάκος με πλασέ ανέβασε το δεικτη του σκορ στο 3-6, και στο 87΄ ο Νταλιάρδας διαμόρφωσε το τελικό 3-7.

Διαιτητής: Σπυράκος

Βοηθοί: Γκαρτζονίκας-Ντόμαρης

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου (Πάρης Ρακόπουλος): Ρίζος,  Suku (46΄Γάκης), Κιούρα, Βλάχος, Λιόντος Χ., Ζάβαλης (61΄Τσάπης), Λιόντος Π., Σερέτης (85΄Έξαρχος), Κατσάνος (46΄Σαλτογιάννης), Κολιός, Παντελίδης.

Αμβρακικός Βόνιτσας (Βαγγέλης Φίντζος): Καστρινάκης, Καρασαββίδης, Γεωργαλής, Παπαδόπουλος, Πάτσης, Τσαβαλάς (46΄Νταλιάρδας), Γκολάκος, Ντόντης, Χασάι (61΄Μπεκιάρης), Ρέππας (53΄Τσώλης), Γραμματικόπουλος (65΄Μαργέτης).