Χατ τρικ του Τζαφέρη και νίκη του Θρίαμβου Λούρου απέναντι στην Κατούνα

Μέτρια εμφάνιση αλλά μετράει η νίκη για τον Θρίαμβο Λούρου που επικράτησε 2-3 της Κατούνας στο γήπεδο Σφακιωτών.

Η ομάδα του Σάκη Λέτσου παρουσίασε μέτριο πρόσωπο απέναντι στην Κατούνα, αλλά με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κώστα Τζαφέρη που πέτυχε χατ τρικ επέστρεψε στις νίκες.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 6΄ και 10΄ λεπτό ο Κώστας Παναγιωτίδης με εντυπωσιακές επεμβάσεις κράτησε το μηδέν για την  εστία του.

Στο 25΄ ο Θρίαμβος ανοιξε το σκορ όταν μετά από καλοχτυπημένο κόρνερ του Κολιού Π. ο Τζαφέρης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φωτεινού.

Στο 65΄ μετά από σέντρα του Κάτσανου ο Τζαφέρης πέρασε και τον τερματοφύλακα και έκανε το 0-2. Ένα λεπτό μετά το γκολ του Θρίαμβου η Κατούνα ξαναμπήκε στο παιχνίδι όταν ο Τσελάι έκανε το σουτ η μπάλα βρήκε σε αμυντικό του Θρίαμβου άλλαξε πορεία ξεγέλασε τον Παναγιωτίδη και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 78΄ ο Θρίαμβος πέτυχε το 1-3 όταν μετά από σέντρα του Σάκκου ο Τζαφέρης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 90΄ ο Πετούσης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-3

Διαιτητής: Κωνσταντίνου

Βοηθοί: Γκούμας-Ζώτος

ΠΕΑΣ Κατούνας: Φωτεινός Σ., Μανωλίτσης, Τσελάι, Καββαδάς, Φωτεινός Π., Καρύδης (53΄Παπαδάτος), Φωτεινός Κ., Καλδάνης (58΄Μάλφας), Πετούσης, Βλάχος, Γουρζής

Θρίαμβος Λούρου: Παναγιωτίδης, Γεωργούλας, Σάκκος, Πάνου, Κατσάνος (60΄Γκούρας), Κατσαντώνης (73΄Κοτένογλου), Κολιός Π., Ηλιόπουλος, Τζαφέρης, Κολιός Γ. (82΄Νάσης), Ζάκκας.