Μεγάλη ανατροπή και νίκη!

Μετά από καταπληκτικό σε εξέλιξη παιχνίδι γεμάτο ανατροπές ο Κεραυνός Θεσπρωτικού  πήρε τη νίκη με 4-3 στο «Κατερίνα Θάνου» επί της Φορτούνας Βαλανιδοράχης σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας.

Ο Κεραυνός Θεσπρωτικού μπορεί να βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ, όμως δε το έβαλε κάτω και πανηγύρισε σπουδαία νίκη επί της Φορτούνας Βαλανιδοράχης  με 4-3!

Στο 1ο λεπτό ο Ευθυμίου με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του. Στο 27΄ ο Κώστας Φέκκας με πέναλτι έκανε το 1-1. Στο 45΄ ο Ευθυμίου με σουτ νίκησε τον Κάτσενο, και έκανε το 1-2 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη o Κεραυνός Θεσπρωτικού κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Όταν στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπότσαρης με σουτ έκανε το 2-2.

Η απάντηση της Φορτούνας Βαλανιδοράχης δεν άργησε και πολύ να έρθει. Καθώς στο 65′ ο Ευθυμίου με πέναλτι έκανε το 2-3.

Για να κάνει ένα… εξαιρετικό «comeback» ο Κεραυνός Θεσπρωτικού. Στο 68΄με πλασέ από θέση βολής του Μπότσαρη, το σκορ έφτασε στο 3-3 και μόλις οκτώ λεπτά αργότερα με πλασέ ο Κώστας Φέκκας  μετά από σύγχυση στην άμυνα ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Κεραυνό Θεσπρωτικού που πήρε τη νίκη με 4-3!

Στις καθυστερήσεις του αγώνα πέναλτι που εκτέλεσε ο Στέφανος Κούσης απέκρουσε ο Τσοβίλης.

Διαιτητής: Καλογέρης

Βοηθοί: Σολδάτος-Μαζαράκης

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Αντώνης Κολιός): Κάτσενος, Αθανασόπουλος, Παπαρούνης (46΄Μαλέσκος), Ντάφλος, Κούσης Σπ., Ρακόπουλος (46΄λ.τρ. Μπόμπορης Β.), Σιώρος, Κούσης Στ., Χουλιάρας (66΄Τσαΐμος), Μπότσαρης, Φέκκας (79΄Μπόμπορης Α.).

Φορτούνα Βαλανιδοράχης (Τάκης Κασκάνης): Τσοβίλης, Νικολάου, Μήτος-Κώτσης Α., Παππάς (57΄Νόνας Δ.), Νόνας Π., Cepele (87΄Πήλιος), Σουπέ, Μήτος-Κώτσης Ι., Ευθυμίου, Κοντοδήμας, Τσεκούρας (70΄Τζίμας).