Επιστροφή στις νίκες για τον Κεραυνό Θεσπρωτικού, 3-0 τον Θρίαμβο Λούρου

Ο Κεραυνός Θεσπρωτικού κατάφερε να φτάσει στο δεύτερο τρίποντο σε έξι αγώνες στο νέο πρωτάθλημα επικρατώντας του Θρίαμβου Λούρου με 3-0.

DSCN8854

Μόλις στο 12ο λεπτό ο Θρίαμβος Λούρου έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Τζαφέρη.  Στο 17΄ ο Φέκκας με σουτ έκανε το 0-1, και στο 20΄ ο Στέφανος Κούσης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0. Στο 32΄ απευθείας φάουλ του Γκολάκου η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λέκκου. Στο 33΄ νέα ευκαιρία για τον Θρίαμβο Λούρου όταν μετά από φάουλ του Κοντογεώργου ο Κοτένογλου με κεφαλιά αναγκάζει τον Λέκκο σε δύσκολη απόκρουση. Στο 44΄ παράλληλη σέντρα του Κούση Στ. ο Μπόμπορης Β. με σουτ από καλή θέση στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λώλη. Στο 58΄ νέα ευκαιρία για τον Κεραυνό όταν σουτ του Τζιάκου Δ. από καλή θέση απέκρουσε δύσκολα ο Λώλης. Στο 63΄σουτ του Μπόμπορη Β. μετά από πάσα του Φέκκα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ. Στο 69΄ πλασέ του Φέκκα από καλή θέση άουτ.

Στο 73ο λεπτό ο Στέφανος Κούσης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς έκανε το 3-0. Από κει και πέρα ο Κεραυνός κατέβασε αισθητά στροφές, κράτησε την μπάλα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Γιώργου Ρούσου επιστρέφοντας στις νίκες. Τελευταία φάση στον αγώνα ήταν στο 82΄ όταν ο Ηλιόπουλος εκτέλεσε φάουλ και ο Λέκκος μπλόκαρε την μπάλα.

Διαιτητής: Γιώργος Ρούσος

Βοηθοί: Τσόγκας-Λαΐνας

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Παπαδήμας): Λέκκος, Μπόμπορης Α., Χουλιάρας, Τζιάκος Δ. (87΄ λ. τρ. Γκίζας), Κούσης Σπ. (69΄Ντάφλος), Ρακόπουλος, Μπόμπορης Β., Κούσης Στ., Γεωργαλής (25΄λ. τρ. Νίκου), Φέκκας, Τζιάκος Γ.

Θρίαμβος Λούρου(Λέτσος): Λώλης, Σάκκος, Κάτσανος (51΄ Γεωργαλής), Κοτένογλου (58΄Γκούρας),Κατσαντώνης, Ηλιόπουλος, Τζαφέρης, Γκολάκου (69΄Γεωργατσέλης), Κοντογεώργος, Ζάκκας, Τσαΐμος.