Δίκαια ο Κεραυνός Θεσπρωτικού επικράτησε του Θρίαμβου Λούρου

Με γκολ του Στέφανου Κούση στο 60′ ο Κεραυνός Θεσπρωτικού νίκησε 1-0 τον Θρίαμβο Λούρου στο «Κατερίνα Θάνου», για την 9η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Αν και ο Κεραυνός Θεσπρωτικού έδειξε από την αρχή πιο δραστήριος, ο Θρίαμβος Λούρου ήταν αυτός που απείλησε πρώτος (7′), με σουτ του Φέκκα που έδιωξε ο Λέκκος. Στο 11ο λεπτό σουτ του Παπαλέξη πάνω από τα δοκάρια του Μήτσιου.

Στο 60′ οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ. Ο Κούσης με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μήτσιου και άνοιξε το σκορ.

Ο Θρίαμβος Λούρου προσπάθησε να βρει διαδρόμους ώστε να φτάσει στην ισοφάριση, όμως η έξυπνη και σωστή τακτική των γηπεδούχων δεν του το επέτρεψαν.

Κι έτσι κύλησε το μεγαλύτερο μέρος. Στα τελευταία λεπτά ο Θρίαμβος Λούρου βρέθηκε κοντά στο γκολ με τον Σακκά στο 84΄ και ίσως η μπάλα να πέρασε τη γραμμή της εστίας του Λέκκου που μπλόκαρε.

Στο 72΄ σε σύγκρουση Φέκκα-Μπόμπορη ο παίκτης του Θριάμβου χτύπησε στο κεφάλι και μεταφέρθηκε στο ΚΥ Θεσπρωτικού όπου πριν λίγο πήρε εξιτήριο και είναι καλά στην υγεία του.

Στο 70΄ ο Κολιός είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα που ήταν τραβηγμένη για διαμαρτυρία και στο υπόλοιπο με 10 παίκτες ο Θρίαμβος Λούρου.

Στις καθυστερήσεις ο Ζάχος είδε την κόκκινη κάρτα του Ρίππη όταν τελευταίος παίκτης ανέτρεψε τον αντίπαλο του.

Διαιτητής: Ρίππης

Βοηθοί: Γκαρτζονίκας-Ντόμαρης

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Ανδριανός Παπαδήμας): Λέκκος, Τζίμας, Δήμος, Παπασπύρος, Κούσης Σπ., Μπόμπορης, Κούσης Στεφ., Παπαλέξης (92΄Korreshi), Γεωργαλής, Παλιάτσος.

Θρίαμβος Λούρου (Βαγγέλης Γκαρτζονίκας): Μήτσιος, Κοντογεώργος, Ζάχος, Δήμας Θ., Λέτσος, Ντόντης, Γκολάκου (58΄Κόκκαλης), Κολιός, Ζάκκας, Ναστούλης (50΄Σακκάς), Φέκκας (73΄λ.τρ. Γιαννίτσης)